Upės dažymo žaliai tradicija tęsiasi…

Ar žinote, kad šią tradiciją netyčia pradėjo Čikagos santechnikai, ieškodami skylių vamzdynuose ir tam naudoję specialius dažus. Nuo to laiko Čikagos upės dažymą finansuoja Santechnikų sąjunga. Dažai, naudojami upės dažymui, yra nekenksmingi ir greitai išsiskaido.

Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose, tokiuose kaip Niujorkas, Čikaga, Londonas ar Sidnėjus, švenčiama Airijos globėjo šv. Patriko diena. Prie didžiųjų miestų šventės jau šeštus metus jungiasi ir Vilnius.

Šv. Patriko šventę Vilniuje organizuojantis „Pianoman” baro vadovas Saulius Galdikas pasakoja, kad kovo 18 d., šeštadienį, Užupyje nuo 13.30 val. laukiama iki 1000 šventės dalyvių ir visiems žadama. Susirinkusius pasveikins Airijos ambasadorius Lietuvoje p. David Noonan, specialiai į Vilnių atvykstantis airiškos muzikos atlikėjas John Nelson bei Užupio premjeras. Airiškais motyvais žada nustebinti gyvai grosianti „Home Jazz Five” grupė. Šeštus metus iš eilės į šventę rinksis airiški seteriai ir vilkogaudžiai bei jų šeimininkai. Renginio partneris ir garsiausias airiškas alus „Guinness” įkurs barą Užupio kavinėje ir visus nustebins garlaivio Vilnelėje instaliacija. Pagrindinis renginio akcentas – pusvalandžiui žaliai nusidažanti upė.

Airijos globėjo šv. Patriko diena pirmą kartą buvo paminėta 1737 m. kovo 17 d. JAV, Bostono mieste. Manoma, kad būtent tą dieną 461 m. mirė šv. Patrikas. Nuo tada šventė, kurios dalyviai vilki žalius drabužius ir puošiasi trilapio dobilo simboliais, paplito visame pasaulyje ir išradingai švenčiama daugybėje pasaulio miestų.

Airiškas pasirinkimas:

http://www.bottlery.eu/visos-prekes/?query=%7B%22origin_country%22%3A%5B%22IE%22%5D%7D