Chereso vyninė „Lustau” pristato naujienas!

Chereso stilių bandė atkartoti daug pasaulio šalių, tačiau už Ispanijos ribų tai kone niekam nepavyko. Jis turi daug bendro su šampanu. Abiejų šių vynų regionai pranašesni už kitus ir tinkamesni specifinio stiliaus vynui daryti. Paralelę galima pratęsti: tiek cheresas, tiek šampanas daromi iš neutralaus, nesubalansuoto skonio vyno, kuris nelabai tinkamas gerti, kol nepraeina sudėtingo proceso, jį paverčiančio aukštos kokybės, puikiai subalansuoto skonio gėrimu.

Cheresas Lustau East India Solera, 0,5 l

GAMYBOS PROCESAS: 80 % Palomino ir 20% Pedro Ximenez vynuogių. Laikantis solera metodo principo, žaliava atskirai brandinama 12 metų – senesnis cheresas maišomas su jaunesniu, taip jį pakylėdamas iki aukščiausios kokybės. Vėliau, sumaišius žaliavas, dar 3 metus papildomai brandinamas taip pat solera metodu.

Dėl savo skonio tinkamas vartoti grynas, su ledukais ir griežinėliu apelsino. Cheresas dėl savo skonio puikiai derės prie lengvų desertų ir pyragų, taip pat gali būti patiekiamas su minkštu sūriu arba foie-gras.

Cheresas Lustau Deluxe Cream Capataz Andrés, 0,75 l

GAMYBOS PROCESAS: 85 % Palomino ir 15% Pedro Ximenez vynuogių žaliava solera metodu vidutiniškai 8 metus atskirai brandinama amerikietiško ąžuolo statinėse. Laikantis šio metodo, senesnis cheresas maišomas su jaunesniu, taip jį pakylėdamas iki itin aukštos kokybės.

Dėl savo skonio derės su lengvais desertais ir pyragais, mėlynojo pelėsio sūriu, taip pat gali būti geriamas grynas su ledukais ir apelsino griežinėliu.

Platesnį „Lustau” vyno ir brendžio asortimentą rasite „Bottlery” lentynose!