Kokia Sicilijos vyno skonio išskirtinumo formulė?

Sicilijos klimatas pasaulio vynuogių augintojams kelia švelnų pavydą. Daugybė saulėtų dienų, švelnios žiemos, švarus oras, derlingas dirvožemis, iš Afrikos pučiantys vėjai bei Viduržemio jūra sukuria unikalias ir beveik idealias gamtines sąlygas vynuogėms augti ir bręsti.

„Sicilijoje, priešingai nei kai kuriuose kituose kraštuose, vynuogės dažniausiai skinamos tik rankomis, nenaudojant uogas pažeidžiančių mašinų. Tokiu būdu įmanoma kontroliuoti fermentacijos procesą ir užtikrinti išskirtinę kokybę.“ – pasakoja saulės salos gastronominį paveldą pristatančios iniciatyvos „Ragauk Siciliją“ atstovas Giovanni Callea.

Vynuogynai Sicilijoje užima daugiau kaip 110 tūkstančių hektarų. Dviejuose trečdaliuose jų auga baltosios, viename – raudonosios vynuogės. Labiausiai saloje paplitusios dvi vynuogės – baltoji Catarratto (32 proc. salos vynuogynų) ir raudonoji Nero d‘Avola (16 proc. vynuogynų).

Nero d‘Avola yra viena seniausių ir labiausiai pripažintų Sicilijos vynuogių, kurios pavadinimas reiškia „Juodoji iš Avolos“. Būtent greta Avolos miestelio esančių garsiųjų Sirakūzų apylinkėse auginamos Nero d‘Avola vynuogės yra laikomos „tikrosiomis“, garantuojančiomis išskirtinį skonį.

Iš šių vynuogių gaminamų vynų skonis ryškus ir sodrus. Juose juntamas įvairių uogų ir prieskonių skonis bei kvapas, spalva – vyšnių ar rubino. Dėl pakankamo rūgštingumo iš Nero d‘Avola vynuogių pagamintą produktą galima ilgai brandinti. Nero d‘Avola puikiai tinka maišyti ir su kitomis vynuogių rūšimis – pavyzdžiu Syrah, Merlot ar Cabernet Sauvignon.

Catarratto vynuogynai labiausiai paplitę Sicilijos šiaurės vakaruose. Ši rūšis subrandina uogomis gausiai nusėtas kekes. Iš jų gaminamas sodrus, švelnaus šviežio kvapo ir skonio vynas, kuriame justi gėlių bei citrinų aromatai.

Susipažinti su skoniais iš Sicilijos nuo gegužės mėnesio galima visose „Bottlery“ parduotuvėse – skelbiame Sicilijos vyno dienas ir pristatome įdomias naujienas!