„Guinness“ šv. Patriko šventėje Vilniuje

Kiekvienais metais Airijoje ir didžiausiuose pasaulio miestuose, tokiuose kaip Niujorkas, Čikaga, Londonas ar Sidnėjus, švenčiama pagrindinio Airijos globėjo šv. Patriko diena. Prie didžiųjų miestų jau penktus metus iš eilės prisijungė ir Vilnius – kovo 17 d. vakarą žaliai buvo apšviesta Trijų kryžių kalno skulptūra, o šventinė kulminacija – šeštadienį, kovo 19 d., vilniečiai ir miesto svečiai linksminosi jau tradiciniu tapusiame šv. Patriko dienos renginyje Užupyje.

Šventėje apsilankė beveik 1000 dalyvių, kurie sulaukė Airijos ambasadoriaus Lietuvoje p. David Noonan, Vilniuje gyvenančio airių žurnalisto ir rašytojo Brendan Harding bei Užupio premjero sveikinimų. Airiškais motyvais visus nustebino gyvai grojusi „Home Jazz Five“ grupė, o restoranas „Bistro 18“ ir jos savininkė airė Anne Jennings pasirūpino tikru airišku avienos troškiniu.

Renginio partneris garsiausias airiškas „Guinness“ alus buvo įkūręs barą Užupio kavinėje ir visus nustebino garlaivio Vilnelėje instaliacija. Pagrindiniu renginio akcentu tapo pusvalandžiui žaliais nekenksmingais ir greitai savaime išsiskaidančiais dažais nudažyta Vilnios upė.